fbpx
jaksenaucitnemecky

5 kroků k dokonalejší němčině

  1. Zjistěte, co vás (ne)baví

Učení samo o sobě je tvrdá práce, ale když vás nebude bavit, můžete si být jistí, že to po nějaké době vzdáte. Než se tedy vůbec do něčeho pustíte, začněte sami u sebe – co vás baví, co vám dělá radost nebo co vás naopak nebaví vůbec a nechcete se tomu věnovat. Dokonce i když se učíte německy z donucení, můžete si učení udělat příjemnější. Jste zapálený sportovec, co tak přečíst si článek o vašem sportu v němčině? Cvičíte jógu? Zacvičte si podle videí v němčině, která najdete na YouTube. Je vaší vášní vaření? Co takhle zkusit si uvařit nějakou německou specialitu (podle receptu v němčině)?

2. Obklopte se

Nejlepší učení je podvědomé učení. Doba, kdy jste museli nad učební látkou sedět hodiny a hodiny je pryč. Užívejte si samotný proces učení a berte ho jako zábavu a relax. Vystavujte se němčině kdykoliv to půjde. Začít můžete jednoduše – třeba přenastavením telefonu/PC/sociálních sítí nebo navigace do němčiny.

3. Studijní typ

Zjistěte, jaký jste studijní typ (třeba zde https://nemcinaslenkou.cz/kviz-jaky-jste-studijni-typ/ ) a tomu se přizpůsobte. Jste zvukový typ? Začněte němčinu poslouchat, využijte přitom prostoje během dne. Poslouchat můžete kdekoliv – ranní sprcha, cesta do práce nebo kulisa večer před usnutím…Podcasty, videa, písničky, rádio….to jsou vaši spojenci. Možná ale spíš potřebujete věci vidět před sebou, v tom případě použijte lepítka, kartičky (už jste zkusili třeba Quizlet?), knihy, časopisy…Anebo zkuste kombinaci obojího 🙂

4. Malé cíle

Je fajn, že se chcete domluvit německy na dovolené, ale…jestli chcete v němčině opravdu někam dojít, musí být váš cíl co nejvíc konkrétní a tím pádem změřitelný. Postupujte tedy pomalu, zkuste si dát malé cíle, které dokážete vyhodnotit. Co si zkusit dát každý měsíc jednu výzvu?

5. Plán

Předchozí body jsou super pomocník, ale bez konkrétních kroků nebudou mít účinek. Vyhraďte si chvilku, kdy vás nebude nic rušit a zamyslete se nad svým učebním plánem. Zhodnoťte, kolik času jste schopni se reálně němčině věnovat, jakým způsobem se budete učit, jaké máte cíle…Postupně, po malých krůčcích. Nemusíte se učit každý den (i když je to ideální), dokonce se nemusíte ani učit hodinu v kuse. Učení si ideálně rozložte, 4x 5 min během dne = 20 min a to se počítá.

Sdílejte, pokud se vám článek líbí

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Konzultace zdarma na 15 minut

Po odeslání formuláře budete přesměrování na kalendář, kde si vyberete termín konzultace.