Reference studentů

Petr, 18 let, student gymnázia

Němčinu se učím šest let a již třetím rokem navštěvuji Lenčiny soukromé hodiny. Jsou všestranně zaměřené, a tak se zdokonaluji nejen v ústní interakci, které často není při běžné školní výuce věnováno příliš pozornosti, ale zároveň také v dalších jazykových kompetencích, jako jsou čtení a poslech s porozuměním či psaní. Každá lekce je rovněž věnována opakování gramatiky a rozšiřování slovní zásoby. Hodiny mohu doporučit naprosto každému – studentům i dospělým. Jsou vhodné jak pro ty, kdo se chtějí pouze udržet v jazykové kondici, tak pro ty, kdo se chystají na složení zkoušek za účelem získání jazykového certifikátu.

Vojtěch, 27 let, manažer výstav

Jakým tempem se člověk německy bude učit, záleží vždy hlavně na něm samotném, na jeho vůli a také na časových možnostech. Lenka naštěstí neučí strojovým stylem. Hodiny jsou šité na míru, metodická cvičení se v přiměřeném tempu střídají. Mimo výuku samotnou také dokáže člověku otevřít dveře do světa jazykového sebevzdělávání na zahraničních webových portálech. Nebaví ji, pokud nejste připraveni, a třebaže Vám to dokáže sdělit velmi asertivním způsobem, příště připraveni budete… Za mě spokojenost, objednávám dalších 20 lekcí…

Markéta, 26 let, manažerka

Hledáte výuku němčiny, která Vás bude bavit a zároveň Vám mnoho dá? Pokud ano, tak se určitě rozhodněte pro Lenku Čmugrovou. Lenka je skvělá učitelka, která Vás nejen naučí, ale zároveň Vás výuka s ní bude i bavit. Hodiny nejsou jen suchou gramatikou, ale spíše jsou věnované praktickým věcem. Naučíte se vyjadřovat k různým tématům a němčinu si naposloucháte na zajímavých videích. Lenka se na každou hodinu poctivě připravuje, a každému na míru vypracuje individuální plán, tak aby odpovídal jeho schopnostem. Z němčiny vždy odcházím s pocitem, že mi ta hodina něco dala. Proto němčinu s Lenkou rozhodně doporučuji.

Pavel, 29 let, obchodní referent

Našel jsem si práci v německé firmě a bez lektora němčiny to nešlo. Německy jsem se nikdy neučil, pouze mám základy ruštiny a angličtiny. Šéf na mě tlačil a potřebovali jsme si rozumět. Po roce výuky s Lenkou si bez problému objednám v restauraci, pobavím se s paní na benzínce a co je nejdůležitější domluvím se nejen se šéfem ale i s dalšími kolegy v práci. Se šéfem s pravidelně telefonujeme a myslím, že ani tento typ komunikace mi nečiní žádný problém. Za Lenku jsem vděčný, protože je vždy na každou hodinu připravená s individuálním plánem hodiny němčiny jsou výbornou přípravou pro život a práci v Německu.